Тетяна з Сергієм прийшли у гості до шкільних друзів чоловіка. Таня була вперше у цій компанії. Генадій з Інною приймали гостей не в хаті, а в альтанці. Господиня нагодувала різних салатів, зробила бутерброди, а Генадій замаринував шашлик. Всі гості зібралися за столом і чекали тільки на Генадія та Інну. Раптом Тетяна почула, що інші гості про щось шепочуться, жінка зрозуміла, що розмова йде про неї та її чоловіка Сергія. Тетяна прислухалася до розмови і застигла від почутого

– Невже наш Сергій нарешті одружився? Несподівано!

– Я теж думав, що він ніколи не знайде під себе жінку. Але кажуть знайшов, господарська та при цьому симпатична!

– Та ти що? Ти її бачив?

– Поки що ні, але скоро ми у Генадія з Інною збираємося, там і познайомимося. Подивимося, що це за дівчина дивовижна, що за нашого Сергія піти заміж погодилася!

Генадій з Інною приймали гостей не в хаті, а в альтанці. У будинку вони ремонт крутий забацали, як торгівля добре пішла і розбагатіли трохи. Жаль, якщо гості зіпсують. Та й гості хто? Друзі шкільні, звично у дворі сидіти на лавках.

А тут альтанка велика, стіл посередині стоїть, по кругу лавочки.

– Інна зовсім зледащіла, як гроші з’явилися – не готує! Дивись як – на стіл прямо в магазинних лотках і салати, і нарізку поставила і не переживає! – обурено зашепотілися Віка та Лариса.

Чоловік Віки Олег хоч вже й схопив зі столу шматочок шикарної грудинки і сунув її в рота, теж їм з набитим ротом підтакувати почав, що мовляв, не домашня їжа!

А наречений Лариси Валерій сидів і невдоволено дивився на одноразові вилки, тарілки та стопки: – Тааак, такою вилкою багато не наїсися!

Таня в цих обговореннях не брала участі, вона вперше у цій компанії. Сиділа й мовчки дивувалася – чим усі незадоволені?

Їй дуже подобалося, що зібралися на природі. Погода чудова, на столі свіжі продукти дуже апетитно виглядають. Сергій гітару взяв, господарі музичну колонку в альтанці поставили чим погано?

Чи може це вона, Тетяна, така невибаглива? Задоволена тим, що їй дають і життю радіє.

Ще мама їй говорила, коли Таня вперше заміж вийшла – не розчиняйся у чоловіку! Захвалиш його, потім шкодуватимеш!

А Тані тоді було дев’ятнадцять. Вона щаслива ходила – у неї найкращий чоловік! Ігор її на сім років старший, він вже дорослий і самостійний і любить її дуже. Квіти їй дарує. Тані раніше ніхто не дарував такі квіти! У нього своя машина є, це, звичайно, не найголовніше. Просто добре, що її чоловік може утримувати сім’ю! Правда дивно, що він мріє завести собаку, дога здається, а про дітей взагалі не говорить.

Таня тоді й не припускала, що Ігор дітей взагалі не хоче. Що бажання Тані його не турбують і ніякі діти йому не потрібні!

Вона поняття не мала, які у Ігоря думки та плани, а Ігор думав:

– Просто Таня – красуня, а без весілля жити разом відмовилася, та й Бог із нею! 

На тобі весілля! Ігореві треба, щоб з ним поруч саме така була. Гарно одягалася, гарно з машини виходила, могла розмову підтримати. Таня для цього цілком підходить. А головне – вона довірлива, на нього дивиться в усі очі. Видно закохалася, це добре, простіше жити.

Таня так задумалася, що не одразу почула, як про неї шепочуться Віка та Лариса:

– Гарна! До речі, її колишній був просто негідник. Може тому вона до Сергія і пішла, Сергій загалом хлопець дуже порядний.

– Ну так, зате у них у сім’ї мати скнара і буркотлива дуже! Ну і йому звичайно передалося, от і Сергій тому скупий і побурчати любить. З жодною в нього поки що нічого не вийшло!

Йому вже точно потрібна дружина поступлива, з іншою не уживеться. Ось таку і знайшов! Хоча треба ж, гарна дівчина, могла б собі й кращого знайти нареченого!

– Красива, а за характером – мягка дуже, я таке в кіно чула, ось точно тобі говорю. Дивись, як вона винувато посміхається. Тому й колишній нею зневажав – сама дозволяла. А потім – негідник, негідник! Подивимося, як вони із Сергієм житимуть. Адже він її відштовхне своєю  занудністю і жадібністю. Йому навіть квіти шкода купити дівчині, він мені сам казав, уявляєш? Для чого, каже, гроші витрачати на нісенітницю, вони ж зав’януть! Якщо дуже треба – у матері півонії, то айстри ростуть, їх і подарую!

Таня сиділа боком і дівчата, видно, думали, що вона не чує. Спочатку образилася – прикро про себе таке чути. Потім в руки себе взяла. Образилася і на Сергія, і на друзів його з дружинами, та й на себе! Ну ні, не так все буде, не дочекаєтеся!

Для неї Сергій після першого чоловіка, який ображав її постійно – як ковток свіжого повітря! Не може бути він таким, він добрий, вона ж відчуває. І у них все вийде.

*********************************

Час так швидко біжить!

Сергій у матері на ділянці ще один будинок збудував – для них із Танею. Таня його переконала, що жити треба окремо.

У них син Микола та дочка Дарина. І зі свекрухою Таня чудово ладнає.

Сьогодні Таня та Сергій гостей збирають.

На подвір’ї у них айстри цвітуть і жоржини – півонії вже відцвіли. Сергій у захваті, що Таня не любить куповані квіти.

А для неї немає від них радості, краса їхня одноденна, показушна, Таня це живучи з Ігорем зрозуміла.

І подарунки їй Сергій завжди дорогі купує. Не правду тоді говорили все, що він жадібний, просто не хотів подарунками любов купувати, як деякі.

І буркотливість свекрухи її Ніни Михайлівни показушна, Таня і до неї знайшла підхід.

Адже можна любити і поважати не розчиняючись у людях. Тоді й тебе теж любитимуть та поважатимуть!

А ось і друзі прийшли. Інна з Генадієм, Віка з Олегом та Лариса з Валерієм.

– Таню, салат нести? А хліб? – Сергій гукнув з дому, вони на веранді на повітрі стіл поставили.

– Давай, хай Миколка з Дариною теж допомагають, – відповіла Таня, а самій смішно!

Бачить вона, як Віка ліктем Ларису в бік зачепила, шепоче їй:

– Дивись, як вона Сергія під каблук взяла? А ми думали – тихоня!

– Ну так, мені теж здавалося вона дуже поступлива!

– Ти глянь, свекруха її пироги тягне на тарілці і посміхається! Ну і Таня, ось це так!

– А ти бачила, які у неї сережки? Це їй Сергій подарував, ось тобі й скупий!

Ніна Михайлівна поруч із онуками сіла:

– Таню, досить, все вже на столі, сідай і гостей сади.

Валерій з Олегом та Генадієм машину нову розглядають, теж перекинулися:

– Чули, Сергія на посаді підвищили?

– Ще б пак, з такою ж дружиною, вона й сама на посаді!

– А що, молодці, – Олег підійшов, руку Сергію потис. – Молодець, друже, поважаю!

– Сергію, тобі що покласти? Я пляшки у відро з льодом поклала! Іди сідай на чолі столу! – Таня на чоловіка так дивиться, що Інна Генадія навіть у бік зачепила. – Не заздри, у нас теж все добре!

Генадій зніяковів: – Та гаразд, Інно, це я так, за друга просто радий!

А Таня фужер підняла: – Хлопці, у мене тост! Я така щаслива, що в мене сім’я, діти, чоловік коханий, свекруха найкраща. Але я не за це – дякую вам! За що? Та за те, що прийняли в компанію, привітні були і розуму навчили! Дякую, друзі, і всім щастя та здоров’я!

– Не зовсім зрозумів, про що вона? – тихо спитав дружину Валерій.

– Та гаразд, піднімай келих, сама не знаю, але здогадуюсь, – Лариса і тоді ще зрозуміла, що все, що говорили вони з Вікою, на адресу Тані вона чула.

“Що скажеш, молодець Таня!” – подумала Лариса, – “А Сергій то її який крутий поряд з нею. Знайшли один одного! Щасливі”