Олена чекала до нового року в гості батьків свого чоловіка Сашка. Родичі прийшли вчасно. Свекруха Світлана Іванівна з порога сказала своєму чоловіку вручити подарунки. Олена ж дуже постаралася з частуванням. Вона зробила кілька видів нарізок, канапки, закуски. Невеликі порції салатів теж зайняли своє місце на святковому столі. Гаряче мліло в духовці, прикрите фольгою, а торт стояв до призначеного часу на верхній полиці холодильника… Всі пройшли у вітальню і почалися душевні розмови за столом. Аж тут тут раптом свекруха глянула на журнальний столик з ігристим, фруктами, цукерками, й не стрималася

– Так, і ще, мандарини на стіл не виставляй, мама їх не їсть, прибери в холодильник.

– Як мандарини не їсть?! Я місяць тому три кілограми брала твоїм батькам. Так Михайло Сергійович жодного не скуштував, а Світлана Іванівна все з’їла.

– Ось до непереносимості ти її й довела, тепер зовсім на мандарини дивитися не може, образилася.

Олена тільки очі округлила:

– Виходить, я винна?!

– Ти, а хто ж? Могла відсипати трохи в пакет і пригостити.

– Сашко, я цей ящик порівну поділила, як вона просила, та ще й грошей з неї не взяла. Вигадувати не треба! Мене звинувачувати надумали?!

…На початку грудня на роботу до Олени привезли мандарини. Ще восени запропонував хтось скинутись і на всіх недорого взяти до свят. Олена теж погодилася. Нащо по магазинах бігати вибирати, одразу взяти багато і залишити до застілля.

Була умова – треба взяти ящик. У кожному по п’ять-шість кілограмів. Але ціна така, що навіть думати ніхто не став – погодилися!

Олена свекрусі зателефонувала, поцікавилася, чи не треба їй мандарини до свят.

Та, звісно, зраділа.

Мандарини привезли чудової якості. Яскраві, гарні, соковиті, а солодкі, як мед, і малесенькі, сорт «Бебі».

Олена, звісно, батькам чоловіка одразу половину відсипала й передала. Про розрахунок не просила – свої люди, віддадуть – гаразд, ні – нічого страшного, не збідніють.

Світлана Іванівна свекруха була хороша, хіба інколи, якщо не мала настрою, то могла насваритися, але бувало це рідко.

Ось і зараз, думаючи, як накрити новорічний стіл, Олена зрозуміла, що святкового настрою у матері чоловіка немає.

– Мандаринам бути! – сказала сама собі Олена й зайшла на кухню.

– Так, Сашко, діставай келихи, тарілки, перевір гірлянди, постав стіл, а я буду поратися на кухні!

Цього року батьки чоловіка не запрошували святкувати новий рік у них, а сказали, що прийдуть до сина в гості.

Настрій у Світлани Іванівни зіпсувався ще три дні тому. У неї був невдалий корпоратив на роботі, з того часу й пішло все не так.

– Сашко, ти кухонний комбайн запакував? – визирнувши з кухні, голосно запитала Олена.

– Ти думаєш запакувати? Може не варто, бо заплутається в цьому папері й бантиках, потім бурчати буде. Або давай після нового року подаруємо.

– Ага! Твоя мама з порога суне коробку, а ти будеш нового року чекати і на неї поглядати?! Гаразд. Не має значення вже, запакуєш, чи ні. Мені треба встигнути все наготувати, я не втручаюся. Тепер треба улюблений салат твоєї мами приготувати.

Олена знову зникла на кухні.

Батьки чоловіка прийшли вчасно. Світлана Іванівна навіть усміхнулася в коридорі і сказала чоловікові вручити дітям коробку.

Подарунки були заздалегідь обговорені, всі знали, що в цих коробках, але вдали, що дуже раді. Потім гості пройшли у вітальню за накритий стіл.

Олена дуже постаралася приготувати частування. Зробила кілька видів нарізок, канапки, закуски.

Невеликі порції салатів теж зайняли своє місце на святковому столі, гаряче мліло в духовці, прикрите фольгою, а торт стояв до призначеного часу на верхній полиці холодильника.

Здається, всі вгамувалися, і почалися душевні розмови почалася, але тут свекруха глянула на журнальний столик з ігристим, фруктами, цукерками й не стрималася!

– Я сподіваюся, Олено, ти маєш пігулки? – раптом запитала вона.

– Маємо, звісно, Світлано Іванівно, вам принести?

– Ні, зараз не треба, просто скажи, де в тебе цитрусові. Мені ні сік, ні мандарини не можна. Минулого разу я ледь відійшла після твоїх мандаринок. Мені ліки дорожче коштували, аніж вони коштували!

– Ой, до речі, мандарини ж! Михайле Сергійовичу, вам принести мандаринок? І для вас Світлано Іванівно в мене є. Вам теж є мандарини!

Тут Світлану Іванівну понесло. Немов корок вискочив з пляшки, і полився весь негатив, що назбирався.

Олена усміхнулася, встала з-за столу й сказала:

– Можу посперечатися з вами, Світлано Іванівно, що я зараз принесу з кухні мандаринки для вас, і ви їх їстимете й не скажете ані слова. Інакше доведеться вибачатися!

– Мені?! Вибачатися?! Ти мені мандарини, а я вибачатися?! – округлила очі свекруха.

– Так, – мило усміхнулася Олена і вийшла на кухню.

Син із батьком притихли, а Світлана Іванівна не могла більше стримувати себе і все говорила, говорила, як не поважають її у цьому домі…

…Олена повернулася за хвилину. В одній руці вона тримала вазу з мандаринами, а в другій руці – велику тарілку. Тарілку з закускою… У формі мандарин.

Олена підійшла до столу і, поставивши тарілку перед свекрухою, промовила:

– Прошу. Мандарини.

Михайло Сергійович заливисто засміявся. Син теж почав хитати головою й посміхатися, але сміятися в голос собі не дозволив.

– Що це?! Мандарини?!

Так, мандарини, – повторила за свекрухою невістка. – Закуска така.

На тарілці красувалися невеликі помаранчеві кульки зі встромленими в них гілочками-листочками.

– Ой, Олено, дякую тобі від мене, от насмішила. От молодець! Самій Світлані Іванівні носа втерла. Та твоїй вправності навіть я позаздрю!

– Мовчи! – хотіла щось виказати вголос свекруха, але теж засміялася. – Давайте святкувати, бо не встигнемо. Сашко, відкривай ігристе, мені ще мовчати і мандарини цілу годину їсти…

І вся весела родина усміхаючись взялася святкувати…