Настя напекла пиріжків і подзвонила свекрусі. – Ганна Петрівна, запрошую вас у гості. Я пиріжків напекла з вишнями. Посидимо, попʼємо чаю, – запропонувала невістка. – Ой, дякую Настя. Звісно заїду, – зраділа свекруха. Ганна Петрівна примчала за годину. – Хочу вам цікаве кіно показати, – запросивши свекруху на кухню сказала Настя. – Я дивлюся тільки турецькі серіали і навіть не знаю, що ти можеш мені показати, – посміхалася Ганна. – О, цей серіал вам точно сподобається, – єхидно сказала Настя, дістала свій мобільний і ввімкнула на ньому відео. Ганна Петрівна глянула на екран телефону і застигла від побаченого

– Взагалі не розумію, чому ти так категорично налаштована проти матері, – міркував Олександр. – Я пропоную ідеальний варіант вирішення проблеми під час нашої поїздки у відпустку: віддаємо їй ключі, отримуємо квартиру під наглядом та политі квіти.

– Може я не хочу, щоб Ганна Петрівна в наших речей лазила, – відмовлялася Анастасія. – Зрозумій правильно, я важко реагую на присутність інших людей в особистому просторі.

– За три хвилини поливу квітів один раз на тиждень нічого не станеться, – сердився Сашко. – Ну давай взагалі скасуємо поїздку і будемо сидіти вдома з маленьким сином тільки через твою недовірливість.

Настя вдома сидіти не хотіла, але й пускати у квартиру свекруха не мала бажання. Аж надто допитливою і нетактовною вона була, тому запросто могла влаштувати огляд всього. Саме це намагалася дівчина донести до чоловіка, але той ображався, вважав ставлення дружини до матері упередженим і докоряв прояву норовливості.

– А ти заради свого спокою увімкни приховані камери, які встановлювали для нагляду за вашою нянею, – радила їй мати по телефону. – Свекрусі й чоловікові нічого не кажи, а сама подивишся, як вона поводитиметься.

– Думаєш, це нормально? – сумнівалась у собі Настя.

– З огляду на твої стосунки зі свекрухою та її дивну поведінку, це нормально, – заспокоювала дівчину мати. – Ганна та ще жіночка, а син заступається за неї, бо не може проти своєї матері виступати.

– А якщо я себе накручую, і все буде нормально? – продовжувала сумніви Настя.

– Значить, Сашко просто не дізнається про твою маленьку хитрість, – продовжувала Марина. – Зате, у разі затримання свекрухи на гарячому, у тебе завжди буде аргумент, щоб її на місце поставити і Сашку правду показати.

Настя так і зробила, вважаючи пропозицію матері розумною і для всіх зручною. Вона чоловіка переконала, що на все згодна і взагалі немає проблем, а сама встановила функцію контролю по відео з телефону та поїхала на море з чоловіком та однорічним Михайликом.

– Що ти постійно в навушниках у телефоні дивишся? – Заглядав Олександр дружині через плече. – Ми поїхали у відпустку, щоб відволіктися від проблем та робочих питань, а ти продовжуєш працювати?

– Не звертай уваги, це не по роботі, просто кіно цікаве, – обманула Настя. – Я тобі потім сюжет розсаджу, тобі теж сподобається.

– Ну ні, – відмовлявся Сашко. – Мені не потрібні кіношні пристрасті, у житті реальних проблем вистачає.

Насті теж вистачало, і допомога свекрухи тільки збільшувала їхню кількість. Спочатку вона не особливо розуміла, чому Ганна так сильно пропонує свої послуги у нагляді за квартирою. Нині дівчина дивилася кадри та розуміла. Спочатку вони домовилися зі свекрухою, що за весь час відсутності вона прийде кілька разів полити квіти і це займе лише кілька хвилин. Жінка вмовляла дітей не хвилюватись і переконувала, що все буде чудово.

– Я не можу стриматися від обурення, – дзвонила Настя матері, коли Сашко вийшов у магазин, а Михайлик заснув після прогулянки. – Позавчора свекруха провела у нашій квартирі майже годину.

– Вона спостерігала за ростом квітів? – не розуміла, що можна стільки часу робити у догляді за п’ятьма горщиками квітів Марина.

– Вона оглядала нашу спальню, – не могла прийти в себе від обурення дівчина. – Вона оцінила постільну білизну на ліжку, потім копалася в шафі і розглядала мій одяг.

– Навіщо їй це? – не розуміла поведінку свахи Марина. – У вас різні розміри, та й вік у неї не надто підходящий для молодіжного вбрання.

– Але свекруха все переміряла, що на неї налізло, – обурювалася Настя. – Вона навіть мою білизну оглядала і коментувала, що такі величезні гроші на ганчірки викидаю.

– Нормально, – не знала, що сказати Марина. – Дуже шкода, що я живу в іншому місті і не можу тебе підстрахувати.

– Але це лише початок, – продовжувала Настя. – Вчора вона знову навіщось прийшла і цього разу влаштувала ревізію холодильника.

– Ти що, лишала там їжу перед від’їздом? – не розуміла мати.

– Нічого, що швидко псується там немає, зате вона собі в сумку поклала банку тунця, консервованих ананасів та анчоусів, – розповідала Настя. – У нас завжди є стратегічний запас на випадок приходу гостей.

– Виходить, вона взяла без дозволу ваші продукти? – засміялася Марина.

– Виходить так, а після цього вона все так розставила, щоб я не помітила, – не могла заспокоїтися Настя. – Взагалі не розумію, навіщо так поводитися? Я просто з нею поділилася б у разі потреби, до чого цей концерт?

У наступні дні приходи Ганни до квартири дітей тривали. Вона оглянула всю косметику невістки, знайшла і переміряла прикраси, навіть примудрившись зважити золото на кухонних вагах. Потім дійшла черга до шаф, в одній з яких жінка знайшла важку пачку грошей і, звичайно ж, їх перерахувала. До кінця відпустки залишалося ще кілька днів, а Насті вже хотілося якнайшвидше додому повернутися і влаштувати свекрусі рознос.

– Ти якась напружена була всю подорож, – переживав за дружину Сашко. – Все нормально? Якщо за квіти свої переживала, то дарма, мама заходила двічі їх полити, як ми й домовлялися. Вона мені дзвонила сьогодні.

– Чудово, – намагалася не проговорити нічого зайвого Настя. – Не зважай, я просто переживала, як маленький син перенесе поїздку.

Коли син і невістка повернулися, Ганна примчала в гості протягом години і розповідала, як мужньо та героїчно справлялася з поливом квітів, нехтуючи особистим часом та справами.

– Мамо, з нас подарунки, морські делікатеси та найвища подяка, – щиро був задоволений ситуацією Сашко.

– Я дивлюся, тільки ти готовий цінувати і розуміти, що для вас робить мати, – пафосно сказала Ганна, бачачи невдоволене обличчя Насті.

– Вам здалося, – не знала поки, як правильно поводитися дівчина.

Але Ганна сама їй фору дала, тим, що поводилася по-хамськи, постійно в гості напрошувалася і натякала на необхідність допомагати літній матері.

– Я, звичайно, не знаю, але можливо у вас є можливість і бажання допомогти матері теж на море з’їздити? – натякала Ганна, дивлячись у бік комода з грошима.

– Навіть не знаю, це якось несподівано, – розгубився Сашко. – Вільних грошей мало, але якщо ти хочеш, обов’язково щось придумаємо.

Настя ледве стримувалася, бо здогадувалася, що чоловік братиме підробітки чи візьме із спільних накопичень і сплатить матері поїздку.

– Хочу вам цікаве кіно показати, – не стрималася вона після чергового концерту свекрухи.

– Я дивлюся тільки турецькі серіали і навіть не знаю, що ти можеш мені показати, – посміхалася Ганна.

Потім Ганна часто кліпала очима, дивлячись на відео із собою у головній ролі і не знаходила слів.

– Я не знаю, що це, і взагалі, може ти це спеціально змонтувала, щоб мене в поганому світлі виставити, – знайшлася вона, прийшовши в себе.

– Тобто вам навіть не соромно? – здогадувалася Настя. – Цікаво, Сашкові це кіно здасться цікавим?

– Не обов’язково сина вплутувати в ці історії, – застигла на дивані Ганна. – Нічого поганого не сталося, я просто з цікавості щось подивилася.

– Якщо хочете цей факт від Сашка приховати, значить, перестанете до нас постійно лізти без запрошення та натякати на грошову допомогу, – поставила ультиматум Настя.

Ганна тоді розгубилася, образилась, швидко з квартири вилетіла, запереживавши можливої ​​реакції сина.

– Щось мати на море вже їхати не хоче, не знаєш, що сталося? – цікавився Сашко у дружини увечері. – Прямо дивні зміни, то всі вуха продзижчала, а тепер передумала.

– Ну вона людина доросла, самостійна і сама може розпоряджатися своїм часом та планами, – розмито відповіла Настя. – Ти ж сам завжди кажеш, що наше завдання – підтримувати батьків. Ось давай і підтримаємо її у цьому рішенні.

Щось у свідомості Сашка не складалося щодо дивної поведінки матері. Тільки особливо вникати не було часу та бажання. Незабаром тема з морем затихла, мати рідше почала з’являтися в гості і дивно поглядала на Настю. Олександр усе намагався у дружини правду дізнатися, але вона мовчала, і мати не зізнавалася ні в чому. Після тривалих спроб він здався, вирішивши не втручатися у відносини жінок та дозволити їм самим розбиратися.