Юля смажила на кухні чебуреки, коли у гості завітала свекруха. – Я у справах прийшла, – заявила Лариса Олексіївна, як тільки Юля відкрила двері, і без запрошення увійшла всередину. – І в яких же справах? – посміхнулася Юля. – Зоя та Петро, після весілля у мене живуть. Але в мене маленька квартира. А в тебе вільна квартира є, пусти туди наших молодих, – свекруха уважно подивилася на невістку. – Не пущу! – спокійно відповіла Юля. – Після того, що ви зробили, точно не пущу! – А що я зробила? – Лариса Олексіївна здивовано дивилася на невістку, не розуміючи, що відбувається

Юля хвилювалася, думаючи над тим, що подарувати на весільну урочистість зовиці Зої, яка була на десять років молодша за неї.

Відносини між ними були непогані, тому жінка була впевнена, що їх із чоловіком запросять одними з перших.

Справа залишалася лише за подарунком. Варіантів було багато, і Юлія не знала, на чому саме зупинитися.

Чоловік, який з цікавістю спостерігав за її метушнею, тільки посміхнувся у відповідь і випадково кинув:

– Раптом нас взагалі не покличуть, тому поки не морочися з цього приводу.

– Не говори нісенітниці. Ти ж брат Зої. Як це вони нас не покличуть? – недовірливо посміхнулася у відповідь Юля. – До того ж, вона позичила у нас п’ятдесят тисяч на весілля.

– І що? – незворушно посміхнувся Роман, ясно даючи дружині зрозуміти, що борг нічого не означає.

Однак Юля була впевнена, що з дня на день їх точно запросять на весілля, і потрібно було бути готовим до цього моменту.

Жінка навіть відшукала в шафі ошатну сукню, яку одягала лише раз у житті, і туфлі, в яких збиралася йти на торжество.

Однак час минав, наближався день весілля, а сестра чоловіка, як і раніше, мовчала.

Що дивно, але мовчала і свекруха. За пару днів до урочистостей Юля з гіркотою зрозуміла, що їх із чоловіком ніхто не збирається кликати.

Прибравши сукню та туфлі у шафу, жінка розплакалася. Їй раптом стало прикро, що вона позичила родичці гроші на весілля, на яке їх не покликали.

Роман поставився до цього факту беземоційно, заявивши, що краще зайвий вихідний полежить на дивані, ніж проведе його серед людей, більшу частину з яких він не знав.

Через два дні після весілля несподівано зателефонувала свекруха Лариса Олексіївна та повідомила, що хоче забігти до них у гості.

Не бажаючи відкладати справу у довгу скриньку, Юлія вирішила запитати у жінки, чому вони з чоловіком не були запрошені на весілля до Зої.

– Ми вирішили тільки молодь зібрати, а вам уже за тридцять, щоб ви там робили б, – зніяковіло посміхнулася Лариса Олексіївна.

Слова свекрухи трохи втішили Юлю, яка з легкістю повірила тому, що сказала жінка.

Однак через кілька днів вона випадково зіткнулася з рідною сестрою Лариси Олексіївни і ваона одразу почала хвалитися з приводу того, як весело пройшло весілля Зої.

– А чому вас не було? – Закінчивши захоплюватися торжеством, запитала жінка, чим ще сильніше приголомшила Юлію.

– Не змогли, – зобманула жінка і поспішила піти.

Їй стало соромно зізнатися, що рідна сестра не покликала свого брата на весілля, враховуючи те, що вони навіть зайняли п’ятдесят тисяч.

Прийшовши додому, Юля розповіла чоловікові про несподівану зустріч із сестрою Лариси Олексіївни.

– Чому нас не покликали? – зображалася жінка і не знаходила собі місця.

Бачачи, як переживає Юля, Роман запропонував просто зараз зателефонувати його матері.

– Точно! – Вигукнула жінка і набрала номер свекрухи.

Лариса Олексіївна відповіла на дзвінок невістки майже відразу. Якби вона знала, про що саме йтиметься розмова, то, можливо, і зовсім би внесла її до чорного списку.

– Ларисо Олексіївно, чому нас із Романом не покликали на весілля? Я впевнена, що це справа ваших рук, – холодно промовила Юлія.

– Я ж ніби казала…

– Правду! Щоб ви не надумали мене обманути, я відразу скажу, що бачила годину тому вашу сестру. Вона розповіла, що на весіллі було багато родичів, у тому числі й бабусі з дідусями, – невістка ошелешила свекруху несподіваною заявою.

– Ми з Зоєю вирішили вас не кликати, бо на весіллі були тільки важливі люди, які могли подарувати дорогі подарунки або в майбутньому допомогти своїми зв’язками, – повчальним тоном промовила Лариса Олексіївна.

– Ви, мабуть, забули, що Зоя взяла на весілля п’ятдесят тисяч? – натякнула на свою значущість Юлія. – Тобто, дати в борг ми були гідні, а потрапити на весілля ні?

– І що? Вам їх потім треба буде віддавати, – пирхнула в слухавку свекруха. – Якби ви їх пробачили, тоді була б зовсім інша справа, а так… який резон вас кликати?! До того ж не дай Боже, якби ви там щось сказали, ми б потім червоніли.

– Де ви бачили, щоб ми поводилися так? – обурилася жінка, яку дуже сильно зачепили слова Лариси Олексіївни.

Свекруха виставила свого сина та невістку невихованими людьми, які не стежать за своїми розмовами.

Юлію настільки засмутили слова жінки, що вона мовчки поклала слухавку і розплакалася.

Романові важко було заспокоїти дружину. Сам чоловік не настільки засмутився через те, що їх вважали неважливими, бідними і не покликали на весілля.

Близько двох тижнів Лариса Олексіївна не нагадувала про себе, але несподівано не просто зателефонувала, а заявилася прямо до подружжя.

– Я у справах прийшла, – з порога заявила жінка і без запрошення увійшла всередину.

– Хіба у нас є щось спільне? – уїдливо посміхнулася Юля, яка не збиралася прощати родичам чоловіка їхні витівки.

Лариса Олексіївна безглуздо посміхнулася, вдавши, що вона не зрозуміла, про що говорить невістка.

– Зоя та Петро у мене живуть. Але в мене двохкімнатна квартира, трьом нам у ній дуже тісно. Я пам’ятаю, що в тебе вільна квартира є від бабусі стоїть, пусти туди наших молодих, – жінка з надією подивилася на Юлю.

– Коли це вони стали нашими? Не нашими, а вашими! Ні. Навіщо мені це робити? – сухо відповіла жінка. – Хай стоїть, вона їсти не просить.

– Як навіщо? Щоб родичам допомогти, – Лариса Олексіївна зробила кам’яне обличчя.

– Тільки цікаво, що про тему спорідненості ви згадали тільки тоді, коли вам знадобилася допомога, – обурено промовила Юля, обурюючись наскільки люди можуть бути нахабними.

– Що ми тобі поганого зробили? – щиро здивувалася свекруха, ніби справді не бачила нічого поганого в тому, що син і невістка не були запрошені на весілля.

– Ви смієтеся? – здивовано запитала Юля. – Як у вас лише совісті вистачило прийти до нас по допомогу? До речі, Зоя досі не повернула нам п’ятдесят тисяч, що їх брала.

– Якщо не пустиш у свою квартиру, то й грошей не побачиш, – вигукнула Лариса Олексіївна та з викликом схрестила руки. – Раджу добре подумати.

– Більше вам нічого не потрібне? Ви ще після всього і говорити мені теке наважилися?

– А що тут такого, – свекруха підвелася з місця і, взявши з шафи чашку, налила собі з графини води.

Проте випити її вона не встигла. Юля перехопила чашку і хлюпнула водою в обличчя Ларисі Олексіївні.

– Сину, а ти чого мовчиш? Через якесь весілля твоя дружина виробляє таке, – з образою схлипнула жінка.

– Кого ви із Зоєю запрошували на урочистість, хай ті вам і допомагають, — спокійно промовив Роман.

– Так, рідня мені дісталася. Через якусь нісенітницю ображаються, – Лариса Олексіївна миттєво взяла себе в руки і перестала плакати.

Розміреним кроком вона вийшла з кухні, і за кілька хвилин гримнули вхідні двері.

На цій розмові спілкування Лариси Олексіївни із сином та невісткою закінчилося.