Ігор втомлено повертався з роботи додому. Сьогодні видався важкий день, тож єдине, що йому зараз хотілося – прийняти душ та лягти у ліжко. Чоловік піднявся на свій поверх, відкрив двері своїм ключем, зайшов в коридор. – Знову у Аліси подруга у гостях, – важко видихнув чоловік, почувши голос жінок на кухні. Ігор вирішив одразу іти у ванну, як раптом, проходячи повз кухню, він мимоволі почув розмову Аліси з подругою. Чоловік прислухався до розмови і застиг від почутого

– Ти ось так все залишиш? – обурювалася Аліса, вислухавши розповідь чоловіка. – Погодишся з усіма її проханнями? А чи не занадто їй буде?

– Взагалі вона має повне право на половину спільно нажитого майна, – стомлено відповів Ігор, який встиг пошкодувати, що взагалі почав цю розмову. – Оля – матір моїх дітей, і щонайменше, що я можу для них зробити – забезпечити житлом та фінансами. Ми мирно розійшлися, сварок мені ніхто не влаштовував.

– І що? Це означає, що ти маєш віддати колишній квартиру в центрі міста? Та ще й машину? – верескливо запитувала дівчина, вкрай незадоволена тим фактом, що омріяне багатство йде з-під носа.

Ну правда, навіщо їй, такій молодій і красивій, чоловік практично без усього? Та ще який половину зарплати на аліменти віддаватиме? Ну ні, вона розраховувала зовсім на інше, коли виводила Ігоря з сім’ї.

Адже це було дуже навіть не просто! Алісі довелося застосувати весь свій арсенал жіночих чарів, щоб зацікавити чоловіка. І то, якби в нього з дружиною не сталося сварки, нічого б у неї не вийшло. Надто вже правильним здавався Ігор.

Навіщо вона взагалі подивилася на одруженого чоловіка? Ну не розумне питання, слово честі! Нерухомістю укомплектований, зарплата казкова, зовнішність вища за середню. А головне – він щедрий. Оля жодного дня за своє життя не працювала, а все через те, що чоловік не дозволяв. Казав, що хоче бачити дружину безтурботною феєю, а не втомленою жінкою.

Хіба можна такими чоловіками розкидатися? І невелика перешкода у вигляді штампу в паспорті нічого не означає. Так Так!

– Я дітей не залишу, – похмуро промовив чоловік, а потім єхидно додав: – А може, заберемо їх собі? А що? Потренуєшся в мистецтві бути матір’ю.

Ігор із натяком подивився на животик дівчини. Він розлучається тільки тому, що швидкоплинна інтрижка принесла свої плоди у вигляді незапланованої дитини.

А ось Алісу від цих слів кинуло в піт. Так, вона заявила чоловікові, що вагітна, ось тільки це насправді не відповідало дійсності. Просто у неї найкраща подруга – працює в жіночій консультації, і вона погодилася піти на невеликий обман. І тепер потрібно терміново щось вигадувати, поки Ігор не зацікавився питанням, чому вона не має жодних ознак її нового становища.

– Ти мене, звичайно, вибач, але ставати матір’ю чужим дітям я не маю наміру, – криво усміхнулася дівчина. – Та й скоро не до них буде, чи не так? Малюкові знадобиться вся наша увага.

– Моя увага буде поділена на три частини, і ніяк інакше, – а от ця фраза була вимовлена вкрай холодно. – Від того, що в мене з’явиться ще одна дитина, Галя та Стас не перестануть бути моїми дітьми. І я зроблю все, щоб наше з Олею розлучення їх не торкнулося.

Ігор усім своїм виглядом показав, що розмова закінчена. Чоловік уже не раз встиг подумки насварити себе за слабкість та малодушність, але за свої вчинки він звик платити. Саме тому він зараз тут, розмовляє з Алісою.

Наївна дівчина не розуміє, що для нього всі її мотиви та бажання видно як на долоні. Так, малюка він визнає (зробивши тест для впевненості), так, забезпечуватиме. Але на цьому все. Маніпулювати собою він нікому не дозволить.

**************************

– Може, ти вже даси моєму чоловікові спокій? – досить грубо почала Аліса, підстерігши Ольгу біля її будинку. – Причепилася і заважаєш нашим стосункам!

– А ти, власне, хто? – жінка нагородила Алісу нахабно глузливим поглядом. – А, ти те саме дівчисько, яке вирішило, що відводити чужих чоловіків хороша ідея. І що тобі потрібно?

– Я вже все сказала, – пирхнула Аліса, вкрай незадоволена таким ставленням до себе. Ця жінка сміє з неї сміятися! – Відчепися від Ігоря. І від його майна також. Бач чого захотіла, квартиру їй подавай!

Оля пару секунд розглядала свою співрозмовницю, а потім… розсміялася. Та так голосно, що на них навіть почали обертатися перехожі.

– Чого ти смієшся? – прошипіла дівчина, почервонівши. – Припини негайно!

Але жінка навіть не думала заспокоюватись. Олі було дуже смішно слухати про майнові претензії від цієї дівчинки, адже вона чудово розуміла, що Ігор ніколи не одружиться з Алісою. Ні-коли. Більше непридатної для нього половинки навіть уявити складно.

– Ти ще пошкодуєш! Скоро плакатимеш! – вигукнула Аліса, швидким кроком прямуючи до машини. О, вона так цього не залишить! У неї багато подруг у найрізноманітніших областях…

*************************

– Мельник Ольга Іванівна? – сухо поцікавилася жінка невизначеного віку, яка виглядає дуже офіційно. – Я соц.працівник. На вас надійшло кілька скарг від сусідів та родичів. За їхньою заявою, ви регулярно залишаєте дітей у квартирі самих, їдучи на кілька днів.

– Представтеся, будь ласка, – спокійно сказала Оля, не запрошуючи жінку увійти.

– Антоніна Олександрівна, – крізь зуби прошипіла непрохана гостя. – Може, пропустете у квартиру? Розмова надто серйозна. Щоб вести її на сходовому майданчику.

– Ваше прізвище? – з легкою усмішкою промовила Оля. – Мені треба знати, на кого писати скаргу за неправомірні дії. Ви думаєте, я повірю, що на мене скаржилися сусіди та ще з такого приводу? Кожен у цьому будинку знає, що якщо я кудись їду, до дітей приходить професійна няня з агентства. Я з цією жінкою ось вже десять років працюю.

– Є скарга, я маю її перевірити, – наполегливо стояла на своєму дама. – Дайте мені поговорити з дітьми, я маю переконатися, що вони в порядку.

– Якщо ви зараз не підете, я викличу дільничого. І так, те, що ви так і не назвали мені своє прізвище, не надто завадить скласти скаргу. У мене тут камера, – Оля пальцем вказала кудись на стелю і, як вона й очікувала, “гостя” миттєво ретирувалася, залишаючи жінку розмірковувати, хто її так не любить. І на думку спадало лише одне ім’я…

*********************

– Я більше не піду до неї! Я так позбутися роботи можу! Мені потрібна офіційна скарга, ти розумієш! На мене сьогодні начальниця так репетувала!

Ігор зупинився. Здається, в гостях у Аліси подруга. Звичайно, правильно було сказати про свою присутність, але щось підказувало, що так він дізнається значно більше цікавого.

– Тобі треба її тільки переконати переживати! Нехай повірить, що вона може втратити дітей! А потім я з’явлюсь на її порозі і скажу, що можу посприяти у вирішенні цієї проблеми. Нехай лише відмовиться від претензій до майна.

О, Ігор точно не дарма вирішив підслухати! Аліса вирішила розібратися з його колишньою дружиною?

– Та хто взагалі в це повірить? – майже вигукнула гостя. – Ця Оля досить розумна жінка, розумієш? Вона знає свої права і, якщо що, вона одразу побіжить до Ігоря. І все, весь твій задум провалиться! Я вирішила тобі допомогти трохи, але не більше! Не хочу втратити роботу! І так, у Насті тепер також проблеми, хтось дізнався, що вона тобі підроблену довідку дала. Загалом, далі давай сама, не вплутувати мене в свої ігри!

Дівчина пролетіла повз Ігоря, навіть не привітавшись. Мабуть, надто поспішала. А може, запереживала, що він вирішить на ній відігратися?

– Так-так, що я зараз почув…

Аліса застигла і забелькотіла виправдання. Ось тільки чоловік був серйозно налаштований почути правду.

P.S.

Оля з задоволеною усмішкою прийняла шикарний букет квітів від чоловіка, який поки так і не став колишнім. Розлучитися вона не встигли, Ігор довго вимолював прощення і йому це вийшло. Він повернувся до сім’ї, присягнувшись, що більше ніколи навіть не подивиться на молодих дівчат.

А Аліса залишилася біля розбитого корита. З квартири, яку їй винаймав Ігор, довелося з’їхати. А ще їй довелося розбиратися з розгніваними подругами, які мають зараз великі проблеми на роботі…