Алла готувала вечерю, коли у двері подзвонили. Жінка вийшла в коридор, відкрила, і побачила на порозі доньку чоловіка від першого шлюбу Олю. – Добрий вечір, а тато вдома? – запитала вона. – Зараз має прийти, – відповіла Алла. – Ти заходь, зачекаєш його. Алла провела гостю на кухню, пригостила чаєм. – Тітко Алло, мені потрібно з вами поговорити, – раптом сказала Оля. – Говори, – усміхнулася Алла. – Ви повинні дізнатися одну таємницю про мого батька, – тихо сказала дівчина. – Таємницю? Вже цікаво, – Алла подивилася на Олю. І Оля все розповіла дружині батька. Алла вислухала її і застигла від почутого

Коли Алла вийшла заміж за Віктора, він мав доньку від першого шлюбу. Незважаючи на підлітковий вік, а Олі було чотирнадцять, дівчинка спокійно поставилася до розлучення батьків, принаймні зовні. Не влаштовувала сцен, не починала заступатися за того чи іншого, навпаки: спілкувалася з батьком та матір’ю так, ніби нічого не сталося.

Коли через кілька років батько одружився, Оля потоваришувала з його дружиною і відвідувала батька як і раніше.

Час йшов. Оля дорослішала. У Алли та Віктора народився син. Тато був неймовірно щасливий: у нього з’явився спадкоємець! Розпирався гордістю, він говорив про це при кожній нагоді.

І це стало дратувати Ольгу. Вона все рідше з’являлася у будинку батька. І, зрештою, зовсім перестала зʼявлятися. Приїхала, коли хлопчику виповнилося чотири роки.

Приїхала, і, думаючи, що батькові буде цікаво дізнатися, як вона жила весь цей час, почала розповідати про своє життя-буття.

Той слухав одним вухом а іншим випускав.

І тільки коли Оля упустила фразу про те, що маму підвищили на посаді і навіть нагородили званням «Людина року», батько розсміявся.

– Невже? Не думав, що таких, як вона, ще й нагороджують! Ні, правда! Як вони тепер її обличчя на плакаті намалюють, воно ж не поміститься?

Оля не сказала у відповідь жодного слова, але образилася сильно. І… вирішила провчити батька. І, треба сказати, нашкодити їй вдалося.

За вечерею, коли батько вийшов на балкон подихати, вона ніби ненароком запитала у Алли:

– Батько вже виплатив аліменти? Щось я у термінах загубилася.

– Які аліменти? – Здивувалася господиня. – На тебе?

– Ні, я маю на увазі його сина.

– Сина? – Здивувалася Алла і схопилася з-за столу. – Якого сина? Ти ж у нього одна.

– Ні, у тата є син від якоїсь іншої жінки. Я нічого не знаю. Але те, що я маю брата – знаю напевно. Хочеш, у мами докладніше розпитаю? Просто я думала, що ти знаєш.

– Я нічого не знала, – прошепотіла здивована Алла і без сил опустилася на стілець.

– Ой, дарма я тобі сказала. Вибач.

– Ні, все правильно, – відповіла Алла, уважно подивившись на чоловіка, який у цей момент повернувся до кімнати.

Оля подумала: “Зараз почнеться!”

Але ні. Алла вдала, що нічого не сталося.

«Шкода, – Оля розчаровано поглядала на батька та його дружину, – я б посміялася. Як він над мамою…»

Кілька днів Алла осмислювала інформацію. Потім провела власне розслідування та з’ясувала: є син. Так, Віктор акуратно виплачує аліменти. І платитиме ще п’ять років.

«Мало того, що він з самого початку мене обманув, – думала Алла, – так він ще потай забирає гроші у нас із сином! Як це розуміти? Виходить, ми для нього значимо стільки ж, скільки та дитина. З одного боку зрозуміло, але з іншого… А що, коли він у мене за спиною і з його матір’ю спілкується? Чому ні? Ну, не книжки ж вони читають, коли зустрічаються? І що, питається, мені тепер робити? Розлучатись? Жити на обмані я просто не зможу. Хоча… Він перший почав…

Обміркувавши ситуацію, Алла вирішила: нічого Віктору не говорити і ні про що не питати. Нехай усе залишається як є. Тільки тепер вона підстрахується і грошей тихенько підзбере… Адже невідомо, що у Віктора на думці…

Квартира, в якій жила родина, належала Аллі. Віктор хоч і був її офіційним чоловіком, досі у ній не прописався. Останнім часом він неодноразово говорив про те, що це потрібно зробити, але далі за розмови справа не йшла.

«Навіщо це йому? – Тепер розмірковувала Алла, – нехай би залишався прописаним у матері. Мабуть, він має якісь плани на моє житло… Ну вже ні!»

Вона пішла до нотаріуса та оформила заповіт. На сина. Так, про всяк випадок.

Віктору, ясна річ, нічого не сказала. Навіщо? Аж раптом йому це не сподобається? А так, якщо що буде сюрприз. Син, якого Віктор чомусь старанно приховує зараз, потім не отримає ні метра її квартири.

Ось, власне, і все. Оля, відкривши таємницю батька, запустила процес розвалу його сім’ї. Алла назавжди втратила довіру до чоловіка. Віктор, сам того не знаючи, втратив дружину.

Ну що тут скажеш?